Sfera Ruchu_Toruń

2. Siwy dym

W dniach 17-19 czerwca odbędzie się w Toruniu Festiwal Tańca Współczesnego SFERA_RUCHU TORUŃ 2016. Organizatorami są Fundacja Kult Kultury i Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu, gdzie odbywać się będą prezentacje zakwalifikowanych na festiwal spektakli.

SFERA RUCHU_Toruń” to kontynuacja festiwalu, którego pierwsza edycja miała miejsce w czerwcu 2015r.

– Zeszłoroczna edycja  okazała się ogromnym sukcesem – mówi Joanna Miś-Fudali, dyrektor festiwalu. – Naszym celem było stworzenie w Toruniu przestrzeni dla prezentacji działających w Polsce i za granicą teatrów tańca i zespołów tańca współczesnego. Chcieliśmy także umożliwić osobom zainteresowanym tańcem rozwijanie swoich umiejętności na warsztatach tanecznych, a torunianom dać okazję do obejrzenia spektakli tańca współczesnego. Naszym zdaniem wszystkie w projekcie zakładane cele udało się zrealizować.  Liczba zespołów chcących brać udział w naszym festiwalu przeszła nasze oczekiwania.

„SFERA RUCHU_Toruń” zaplanowana w dniach 17-19 czerwca 2016 r. to prezentacje spektakli opartych na technice tańca współczesnego z pogranicza teatru oraz performanceu, połączonych z warsztatami dla tancerzy. Głównym założeniem teatrów tańca, wykorzystujących technikę tańca współczesnego jest poszukiwanie nowych form wyrazu poprzez taniec i ruch.

Pomysłodawcą festiwalu „SFERA RUCHU _ Toruń” jest Joanna Miś-Fudali wieloletni reżyser oraz choreograf, wielokrotnie doceniana przez widownie i wymagających jurorów kilkunastu festiwali w kraju i za granicą. Od 1993 roku związana z formacją Teatr Tańca Akro, działającym przy Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu. W 2014r. wraz z Martą Pańką (tancerka, choreograf, doceniania na festiwalach w kraju i za granicą) założyły niezależną formację taneczną Projekt PańFu.

Na tegorocznym festiwalu zaprezentują się artyści z Krakowa, Warszawy, Poznania, Bytomia, Rzeszowa, Zielonej Góry, czeskiego Brna oraz Torunia. Spektakle będzie można zobaczyć w dniach 17-18 czerwca o godz.19.00 w Młodzieżowym Domu Kultury. Bilety w cenie 15 zł/dzień do nabycia w MDK.

Sfera Ruchu to także warsztaty, które w tym roku poprowadzą jedni z najlepszych w Polsce pedagogów tańca: Iwona Olszowska, Anna Krysiak oraz Maciej Kuźmiński.

Kontakt:

Joanna Miś-Fudali – dyrektor Festiwalu, tel: 698 899 967

Program Festiwalu

Prezentacje

Sferę Ruchu-Toruń dofinansowuje Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski

herby_4PLAKAT 2016 - Kopia